Відкрите лекційне заняття для магістрів першого року навчання ОПП “Психологія” з дисципліни «Психологічна стійкість в екстремальних та кризових умовах» на тему: «Втома як чинник екстремальності в авіаційній галузі».

Професором кафедри авіаційної психології, доктором психологічних наук Лич Оксаною Миколаївною 22.11.2023 року було проведено відкрите лекційне заняття для магістрів першого року навчання ОПП «Психологія» з дисципліни «Психологічна стійкість в екстремальних та кризових умовах» на тему: «Втома як чинник екстремальності в авіаційній галузі».

На занятті було розглянуто «втому» як явище, що супроводжує будь-яку професійну діяльність, проте наслідки втоми та перевтоми саме в авіаційній галузі можуть призвести до авіатрощі; наводились реальні випадки, оприлюднені у ЗМІ, коли за втомлений екіпаж благополучним чином спрацьовували бортові системи і трагічні, коли втома визнавалась причиною авіаційної катастрофи; розглядались стадії втоми; симптомокомплекс, що сигналізує про втому пілота в тому числі; порівнювались ознаки втомленої та перевтомленою людини і яким чином це відбивається на якості та ефективності професійної діяльності, а також на її безпеці для працівників та оточуючих. Крім того, магістрам наводились стадії перевтоми з відповідними ознаками та рекомендаціями щодо покращення психологічного та фізичного стану працівників.

На лекційному занятті також були присутні методист вищої категорії навчального відділу Омельченко Г.В., заступник декана з навчально-методичної роботи, кандидат психологічних наук, професор Алпатова О.В., завідувач кафедри авіаційної психології, доктор психологічних наук, професор Яковицька Л.С., доцент кафедри авіаційної психології, кандидат психологічних наук Ічанська О.М., доцент кафедри авіаційної психології, кандидат психологічних наук Мужанова Н.В., доцент кафедри авіаційної психології, кандидат психологічних наук Вашека Т.В., старший викладач кафедри авіаційної психології Власова-Чмерук О.М.