17 жовтня 2024 року о 9.50 год проведено відкрите лекційне заняття старшим викладачем кафедри авіаційної психології ГІРЧУК Олесею Василівною з дисципліни “Психологічний супровід екстремальних і кризових ситуацій” для студентів 4 курсу освітнього ступеня бакалавр освітньо-професійної програми “Психологія бізнесу”. Тема заняття: ”Оцінка та прогнозування психологічних та особистісних якостей керівника у професійній діяльності в екстремальних умовах”

Висвітлювалася актуальна проблематика впливу екстремальних факторів на ефективність діяльності керівного складу, причини, наслідки та значення психологічного супроводу з метою недопущення формування деструктивних моделей поведінки та втрати мотивації професійного зростання. Матеріал лекційного заняття ґрунтувався на результатах сучасних досліджень вітчизняних науковців та рекомендацій психологів, які забезпечують супровід стресогенної професійної діяльність.
Лектор також представив практичні інструменти, які можуть бути застосовані для прогнозування поведінки керівника в екстремальних умовах, та розповів про фактори, що можуть посилювати або, навпаки, послаблювати психологічну стійкість у таких умовах.
Заняття супроводжувалося активною участю студентів, які обговорювали різні підходи до оцінки лідерських якостей та ставили питання щодо специфіки роботи керівника в умовах екстремальних викликів. Лекція допомогла студентам краще зрозуміти складні аспекти управлінської діяльності та підготувала їх до аналізу поведінки керівників у кризових ситуаціях.
На занятті були присутні в.о. завідувача кафедри авіаційної психології, д.психол.н., професор ЯКОВИЦЬКА Лада Савеліївна, д. психол.н., професор ПОМИТКІНА Любов Віталіївна.